SkamoWall Basic

    Jest to system opracowany i przeznaczony do izolacji wewnętrznej budynków. Jest odpowiedzią na powtarzające się problemy z wilgocią oraz pleśnią w pomieszczeniach. Szczególnie przy powstawaniu mostków termicznych i przemarzaniu ścian budynków wielorodzinnych bez wykonanej termomodernizacji. Skutecznie wchłania nadmiar wilgoci, która gromadzi się w ścianach. Przy zapewnieniu odpowiedniej wentylacji całość wody skondensowanej w płytach zostaje odparowana do pomieszczenia, dzięki czemu uniemozliwia rozwój grzybów pleśniowych oraz wykwitów.

    W przeciwieństwie do termoizolacji zewnętrznej metoda ta wymaga bardziej szczegółowej analizy przegrody oraz doboru jak najlepszego materiału do wykonania izolacji. Kluczową rolę odgrywa tutaj nie współczynnik przenikania ciepła, a paro przepuszczalność oraz zdolność do magazynowania i oddawania wilgoci.  SkamoWall jest skuteczna zwłaszcza w miejscach bez dostępu z zewnątrz, takich jak budynki zabytkowe, czy chronione przez obostrzenia architektoniczne. Metoda ta nie wymaga odkrywania głębokich warstw gruntu wokół budynków, znacznie skracając czas renowacji oraz amniejszając koszty.

Istota problemu:

Problem w wielu miejscach polega na tym, że na wychłodzonej powierzchni z dużą zawartością wilgoci zaczyna powstawać pleśń i grzyby. Przedstawia to grafika:

 

 

Jak działa system SkamoWall Basic?

    System SkamoWall Basic reguluje poziom wilgoci w pomieszczaniu. Płyty SkamoWall Basic mają niewielkie pory i potrafią wchłaniać wodę z wilgoci zawartej w powietrzu. Woda zawsze szuka najsuchszej części materiału. Kiedy pomieszczenie jest wentylowane, zawarta w nim wilgoć jest uwalniana z powrotem do pomieszczenia w postaci pary

 

    Najważniejszym elementem systemu SkamoWall jest płyta krzemianowo-wapienna- SkamoWall Basic Board. Aby uzyskać najlepszy efekt, płyty należy przyklejać i wykańczać z wykorzystaniem pozostałych elementów systemu, czyli:

 • SkamoWall Basic Adhesive- zaprawa klejowa, przeznaczona do mocowania płyt

    Zaprawę klejową rozprowadza się na całej powierzchni płyty za pomocą pacy zębatej, dzięki czemu wewnątrz przegrody nie występują szczeliny powietrzne. Zaprawą klejową uzupełnia się również łączenia płyt. Taki sposób montażu pozwala płytom skutecznie pochłaniać wilgoć z całej docieplonej powierzchni.

 • SkamoWall Basic Board- płyta krzemianowo- wapienna.

 • SkamoWall Basic Mesh- siatka zbrojeniowa, w celu wzmocnienia płyt.

 • SkamoWall Basic Primer- preparat gruntujący, nakłada się na powierzchnię płyty, na którą będzie zastosowany tynk.

 • SkamoWall Basic Smooth Plaster- tynk gładki, używany jako warstwa wykończeniowa na płytach SkamoWall Basic Board.        

 • SkamoWall Basic Structure - tynk strukturalny, używany jako warstwa wykończeniowa na płytach SkamoWall Basic Board.

Zalety systemu:

 • Reguluje wilgotność w pomieszczeniach transportując wilgoć.

 • Zapobiega pleśnieniu ścian - wysokie pH uniemożliwia rozwój groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni.

 • Termoizolacja - podnosi temperaturę ścian w pomieszczeniu o 2-3 stopnie w stosunku do ścian niedocieplonych.

 • Bezpieczeństwo pożarowe - najwyższa klasa reakcji na ogień - A1 - całkowicie niepalne

 • Kompletny system składający się z płyty SkamoWall Basic Board i produktów dedykowanych dla systemu,

 • Lekki w transporcie i obróbce materiał,

 • Łatwy montaż,

 

Jesteśmy regionalnym dystrybutorem i doradcą autoryzowanym przez SKAMOWALL w regionie.

Więcej informacji?

kontakt telefoniczny: 798 315 090

mail: osuszanie@madom.com.pl